Hľadáte nápady na vianočnú výzdobu?

Štredovečerná večera sa blíži a vy pravdepodbne potrebujete inšpiráciu ako vyzdobiť váš vianočný stôl? Časy keď sme mali na stole len vianočné oplátky a biele taniere sú už za nami a na vytvorenie kásneho vianočného prestierania existuje nekončne veľa možností, ktoré vytvoria slávnostnú, ale pritom veľmi originálnu atmosféru. Vybrali sme prírodnú, severskú a drevom inšpirovanú výzdobu, aby sme vám vnúkli niekoľko nápadov, ako môže tento rok vyzerať váš štedrovečerný stôl.

Začneme teda inšpiráciami z dreva. Ak sa vám z pílenia dreva do kozuba zvýšili nejaké tie odrezky tak šup sem s nimi. Na ne poukladať taniere a originálne prestieranie je na svete. Menšie odrezky môžete využiť ako stojančeky alebo menovky. A celkový obraz doplniť ihličím a prevonať škoricou.

Teraz niečo pre milovníkov Ikey :) Severské štáty sú zástancami jemného jednoduchého citlivého designu, milujú bielu farbu, kombinovanú s drevom a sivou a to celé dosadené do zasneženej severskej krajiny za oknami. Na vyzdobenie vianočného stola v tomto štýle potrebujete sviečky. Najlepšie biele a úplne najlepšie veľa. Doplní to sivý obrus, alebo ak máte pekný drevený stôl tak aj bez pokrývky. A nakoniec dodať niečo pekné zelené, najlepšie niekoľko vetvičiek a šišiek ,bez ktorých sa asi pri žiadnej výzdobe nezaobídete.

A ako posledná je výzdoba plná prírody, ovocia a zelene. Poukladajte na váš stôl krásne červené jabĺčka a doplňte ich eukalyptom alebo ihličím. Na výzdobu tanierov sa perfektne hodí aj položiť na servítku čerstvo upečený perník s menom, aby si každý pri sviatočnom stole našiel to správne miesto. A nám už len ostáva popriať vám dobrú chuť.